in ,

Urojme per Ditelindjen Pano Muken, qytetarin e Pazarit te Vjeter ne Gjirokaster

Sot ka ditelindjen Pano Muka , qytetari i Gjirokastres, lindur e rritur, formuar e punuar si Ai , me perkushtim, per qytetin dhe banoret e tij.

Panon qe sot e urojme te kete shendet e jete sa me te gjate, te festoje dhe 1oo vjetorin me familje, kur ishte i vogel, ne Pazar te  Vjeter, nxenes i mire ne mesime dhe i dukur ne pamje, i kendonin ca vargje qe, mire te gjitha nuk na kujtohen po nje varg, po:

Pano Muka me balluka

Nje vleresim te tille ai e ka merituar edhe me pas se, kur mbaroi te larten per ekonomi, punoi si financier ne ndermarrje te rendesishme ekonomike dhe institucione te shtetit, karriere pune e gjate qe mbylli me sukses. Kolektivi i organizoi dhe feste, me vleresime dhe urime per shendet e jete te gjate.

Tani qe eshte ne pension eshte i angazhuar dhe ne detyra shoqerore, i pelqen edhe te fotografoje qytetin dhe punet qe behen.

Bashkelagjesit ne Pazar te Vjeter e me gjere edhe nje here e urojne per ditelindjen:

Gezuar e me shendet, me lumturi ne familje!”.

What do you think?

Written by admin

Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur, Nasho Jorgaqi

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot foto nga punimet ne kantierin e bajpasit ne qytetin e Gjirokastres