Mjeku i njohur Petrit Vargu i shpeton jeten udhetares ne avion

Mjeku i njohur, Petrit Vargu, ka shpëtuar jetën e një udhëtareje, teksa po udhëtonte me avion.

Udhëtarja nuk është ndjerë mirë nga gjendja shëndetësore dhe personi që i ka ardhur në ndihmë ka qenë mjeku shqiptar.

Falë ndërhyrjes së shpejtë dhe profesionale të Vargut, pasagjerja gëzon shëndet.

Këtë lajm e ka bërë të ditur eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho.

“Në bordin e ‘Wizz Air’, Dr. Petrit Vargu shpëton një jetë në mijëra kilometra lartësi duke bërë që udhëtarja nga sot, të gëzojë një jetë të dytë!

Krenar për ty, miku im, dhe për të gjithë bluzat e bardha që shpëtojnë jetë”, shkruan Dasho në rrjetet sociale./ CNA.al/