in

Tifozët e Paharruar të Gjirokastrës – Dy Djemtë me Pantallona të Gjera, që Humbën drejt Korfuzit për t’u Arratisur nga Sistemi!

Një fans i Gjirokastra Online na dërgoi këtë foto të viteve ’80 të disa tifozëve të Luftëtarit në stadium.

 

Dy prej tyre si shume te tjere ishin kunder sistemit dhe kete e shfaqnin edhe me veshjet e tyre.

 

Ata ishin Ladi Bauci dhe Llaqi Mahmuti.

 

 

Ata dilnin në xhiro me pantallona të gjëra nga posht, të përgatitura te rrobaqepësi në varosh me emrin Loni.

 

Në shtator ’89 iken nga Saranda për t’u arratisur me not nga Korfuzi dhe su kthyhen me.

 

 

What do you think?

Written by admin

Shuhen Shpresat e Luftëtarit – Partizani merr Hak me 3 Gola në “Selman Stermasi”!

S’keni Para për të Paguar Drekën në Restorant? …Lani Enët!