in

Shuhen Shpresat e Luftëtarit – Partizani merr Hak me 3 Gola në “Selman Stermasi”!

Klevis Dalipi e ka nisur mire me Partizanin me fitoren 3 me 0. 

 

Ai ka vendosur të hedhë nga minuta e parë në ndeshjen kundër Luftëtarit të njëjtin rreshtim si ai që hodhi Starova një javë më parë, duke kërkuar një fitore që mund ta ndihmojë në luftën për Europën.

 


Sa i përket Luftëtarit, mungon përsëri Shkurtaj i dëmtuar, me Lamçjen që rreshtohet në majë të sulmit, duke formuar treshen ofensive me Abazajn dhe Bregun.

 

Në pjesën e parë ka vendosur goli i Bathës dhe episodi i vitit. Në minutën e 13-të, Trashi ka kaluar në avantazh Partizanin me anë të një gjuajtje nga distanca, por goli është anulluar për shkak se një tifoz i Partizanit ndodhej në fushë në atë moment. Dalipi është revoltuar, por kryesori e ka anulluar golin.

 

 

Megjithatë Batha ka kaluar në avantazh vendasit në minutën e 33-të, duke mposhtur Ruçin dhe duke i dhënë avantazhin vendasëve.

 

90’+3′ Përfundon takimi. Partizani-Luftëtari 3-0.

 

 

What do you think?

Written by admin

Kur Eqrem Çabej vinte me Pushime në Gjirokastër! Si ishte Ambjentuar Ai me Stilin Vjenez!

Tifozët e Paharruar të Gjirokastrës – Dy Djemtë me Pantallona të Gjera, që Humbën drejt Korfuzit për t’u Arratisur nga Sistemi!