in

Teatri u Prish, Cfare Ndodh Tani?

Megjith rezistencen e aktoreve dhe qytetareve te mbeshtetur edhe nga forcat opozitare ne vend, sot ne mengjes qytetaret e izoluar te Tiranes dhe gjithe Shqiperise jane zgjuar me pamjet e prishjes se Teatrit Kombetar.

Politikane kryesisht opozitare, gazetare, reportere, aktore, e qytetare te shumte jane shoqeruar neper komisariate gjate protestave qe kane vazhduar deri ne mesdite.

Nderkohe nga dita e neserme fillon edhe lehtesimi i masave ndaj Covid 19, dhe hapja ndaj virusit do te nise me protesta.

Njera prej tyre eshe njoftuar nga aktoret dhe aleanca per mbrojtjen e teatrit dhe do te nise ne oren 16:30 perballe ministrise se mbrojtjes.

Gjithashtu partite politike jane shprehur per protesta te perditshme.

What do you think?

Written by admin

Kujtesë/Vajzat gjimnaziste të ansamblit të këngëve dhe valleve te gjimnazit”Asim Zeneli”

Si thoni, a janë pijedashës gjirokastritët, të qetë, të përmbajtur apo qejfmbetur në pije?