in

Sot urojme per 60 vjetorin e lindjes kuzhinierin e njohur libohovit Sedat Ismailati

Sot kuzhinieri i njohur libohovit Sedat Ismailati feston 60 vjetorin e lindjes.

Ta gezoje ditelindjen, me shendet e lumturi ne familje te festoje dhe 100 vjetorin !


Sedati eshte kuzhinier me shkollë dhe eksperiencë mbi 30 vjecare në përgatitjen e gatimeve me produkte bio të zonës por dhe ato bashkëkohore.

Në vitet 1984-1986 në Tiranë mbaroi shkollen 2 vjecare të kuzhinës me rezultate shumë të mira dhe filloi punë si kuzhinier në bar-restorant Libohova,degë e turizmit.

Mbështeti nga të parët ekonominë e tregut të lirë dhe në vitin 1991 filloi aktivitetin privat.
Nga viti 2000 sherben ne restorantin e tij me 200 vende i frekuentuar per gatimet tradicionale dhe cilesore.

Gezuar !

What do you think?

Written by admin

At Thodhori Nikolla :30 vjet bashke, 30 vjet larguar…

Ne foto, punonjes te sektorit te elektrikut dhe ujesjellesit ne vitin 1951 ne Gjirokaster