in

Shpëtohen nga Policia një Grup Alpinistësh nga Gjirokastra të Bllokuar në Malin e Sotirës!

Nje grup alpinistesh mbetën të bllokuar për shkak të dëborës që nga dita e djeshme në malin e Sotirës të Gjirokastrës.

 

Ata i kerkuan ndihmë policise dhe me pas eshte angazhuar Delta Forcë dhe forcat zjarrifikëse për t’i shpëtuar.

 

 

Grupet e shpëtimit, pasi kanë lokalizuar vendndodhjen e tyre, kanë ndërhyrë duke i zhbllokuar.

 

Mësohet se të rinjtë janë në gjendje të mirë shëndetësore.

 

 

What do you think?

Written by admin

Jufka Dibre – Një Gatim Tradicional i Shëndetshëm dhe i Shpejtë! Ja si t’i gatuani…

Lefter Goga – Heroi 70-vjeçar që Shpëtoi 4 Alpinistët e Bllokuar në Sotirë të Gjirokastrës!