in

Programi aktiviteteve me rastin e 78 vjetorit te çlirimit te Gjirokastres

Bashkia Gjirokastër, në kuadër të 78-vjetorit të Çlirimit të qytetit, në datën 18 Shtator, ditën e diel, organizon aktivitetin në nderim të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të zonës së Gjirokastrës.
Programi :
Ora : 8.30 – Marshe dhe këngë partizane (banda frymore)
Ora : 9.00 – Homazhe në Varrezat e Dëshmorëve
Ora : 10.00 ” Tinguj nga lufta” koncert i QKF ” Fato Berberi”
Vendndodhja : Teatri ” Zihni Sako”
Jeni të mirëpritur !

What do you think?

Written by admin

Ne kujtim te 10 vjetorit te ndarjes nga jeta te aktorit te njohur gjirokastrit Dhosi Margariti

Lajm i hidhur nga Gjirokastra: Eshte ndare nga jeta intelektuali i njohur gjirokastrit, Profesor Naxhi Mamani