in

Po bie borë në Gjirokastër…

Po bie bore ne Gjirokaster…
Sa mire, na ka marre malli…
Cdo dimer jemi mesuar ta shohim e ta prekim….

Bashke me driten e dites se re, neser qytetin do ta shohim te zbardhur…

Le te presim !…

Po bie bore ne Gjirokaster, po ende nuk ka shtruar mire.

” Shtresa” e bardhe ka shtruar ne faqet e Malit te Gjere, ne shtepite ne maje te Dunavatit, ne Kuculle dhe ende nuk ka shtruar ne Qafe te Pazarit…

Behuni pak Femije dhe gjume te embel, duroni deri neser!

What do you think?

Written by admin

Sot urojme per ditelindjen fotografin e njohur profesionist Petrit Ristani

Ja si i ka njohur Gjirokastra profesoret franceze te Liceut qe pikturonin, luanin tenis dhe…