in

Ne perurimin e rruges Kardhiq -Delvine dhe Tunelin e Skerfices merr pjese Kryeministri Edi Rama

Sot ne perurimin e rruges Kardhiq -Delvine dhe Tunelin e Skerfices ka marre pjese Kryeministri Edi Rama.

Kjo rruge pati si fillim vitin 2008 dhe punimet jane mbyllur disa dite me pare,qershor 2022. Me venien e saj ne shfrytezim distanca nga Tirana ne Sarande behet per 45 minuta me shpejt.

Banore te Gjirokastres, Delvines e Sarandes kane pritur ne atmosfere gezimi Kryeministrin Edi Rama ne hyrje te tunelit.

Kryeministri Rama, i shoqëruar nga ministrat Balluku, Kumbaro dhe Gjiknuri, kryebashkiakët e zonës dhe zyrtarë të tjerë, ka përshkruar në këmbë të gjithë gjatësinë e tunelit. Në dalje, e prisnin banorët dhe udhëtarët që ishin bërë gati të kalonin të parët në këtë rrugë.

Grupi polifonik ‘Zëri i bilbilit’ kendoi edhe nje kenge kushtuar  kryeministrit Edi Rama.

What do you think?

Written by admin

Të edukojmë fëmijët të paktën…nga Mentor Kikia

Në foton e rrallë, poetët Petrit Ruka dhe Lefter Çipa në një përqafim gjaku dhe shpirti labëror