in

Pele, legjenda e Futbollit Boteror ndahet nga jeta ne moshen 82 vjeçare

 

Ky vit po mbyllet me nje lajm te hidhur. Eshte ndare nga jeta Pele nje nga futbollistet e medhenj te te gjitha koherave.

Ai do te kujtohet gjithmone nga mbare sportdashesit e botes si ish sulmuesi i Brazilit , Santos dhe New York Cosmos me 77 gola në 92 ndeshje ndërkombëtare, fitues i tre Kupave Botërore të FIFA-s, në 1958, 1962 dhe 1970.

I paharruar ne kujtime legjenda e futbollit boteror.

What do you think?

Written by admin

Ne banesen Belaj në lagjen Partizani në qytetin e Gjirokastrës zbulohet nje peisazh nga Stambolli i viteve 1800 (foto)

Bashke me Vitin e Ri urojme ta gezojne Emrin te gjithe Vasilet