in

Ndahet nga jeta gjirokastriti Musa Karaulli

Gjirokastra ka humbur sot nje nga burrat e mire e te urte te saj, Musa Karaullin ne moshe 69 vjecare.
Kete njoftim te hidhur e ka dhene vellai i tij Sokoli.

Musai, banor i lagjes Manalat, nga shtepi e madhe, ishte “zog i pazarit”, nje mik i gjirokastriteve te vjeter, me te cilet shkonte mire ne muhabet dhe punet qe ushtroi; profesionist i vertete ne zanat, kudo ku punoi,  ne ndermarrjen ushqimore si mekanik i mirembajtjes se makinerive dhe elektricist.

Pas `90 vitet me te shumta i kaloi ne ndermarrjen e  elektrikut nga ku doli dhe ne pension.

Musai kishte ca kohe qe nuk dilte ne Pazar se nuk mundete por me mendje atje ishte, ne porten e ndermarrjes, shoqerine e punes qe, ashtu si familja e tij do ta kujtoje gjithmone per profesionalizmin, ndergjegjen dhe gatishmerine e larte ne pune, per marredheniet miqesore  shoqerore, fjalen e mire dhe buzeqeshjen e pandare, per kujtimet dhe punet e mira per lagjen dhe qytetin e tij te dashur Gjirokastren.

What do you think?

Written by admin

Koco Vasili sot ka Ditelindjen dhe nga zemra e urojme, ta gezoje, me shendet e jete te gjate e te lumtur!

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë në bulevardin “Migjeni”, Drejtor Veliu falënderon punonjësin e Policisë Shkëlzen Tafa.