in

Mirëmëngjesi me Urimin për Pashkët të Mjekut të njohur Tritan Kalo:”Do ia dalim edhe në luftën me Covid19”

 

Ja urimi i mejkut Tritan Kalo percjelle ne faqen e tij ne fb:

“PASHKË të LUMNUEME të gjithë ju BASHKËKOMBAS, të besimit orthodoks e jo vetëm, sepse KURDOHERË ne SHQIPTARËT “Pashkë e Bajramë i festojmë bashkë”….Jetojmë vërtet kohë të vështira, POR zemra jonë e bardhë, BESIMI në veten tone dhe në Zot, besimi dhe përpjekjet në ardhmërinë e Nënë Lokes Shqipëri KURRË nuk duhet të na shuhen…SË bashku NE ja kemi dalë kurdoherë të kalojmë çdo vështirësi, me të cilat historia na ka përballur…JU DUAM shumë ndaj dhe ne MANTELBARDHËT, po JETOJMË e po PUNOJMË me plot PËRKUSHTIM, që JU t’i jetoni e gëzoni jetët tuaja….ZOTI e bekoftë Shqipërinë dhe Shqiptarët kudo që ata frymojnë!…GËZUAR!”, shkruan Kalo.

What do you think?

Written by Admini

Piktori Jani Barxo”Gratë dhe vajzat gjirokastrite janë mjeshtre në qëndisje me gjergjef”

Rruga e Gjimnazit të Gjirokastrës në kujtime-“Kam mall, po s`mundem më tani”