in

Mesazh i Arjan Shehut Per 25 Marsin 2020, Festen e Sulltan Novruzit

Arjan Shehu,kengetari i famshem i polifonise te qytetit te Gjirokastres, i shqetesuar per situaten e krijuar nga virusi vdekjeprures, ka nje mesazh per te gjithe besimtaret dhe ndjekesit e tij ne fb.

Sic disa prej jush e dine, njofton ai ,data 25 Mars 2020 shenon festen e Sulltan Novruzit dhe njekohesisht 100 vjetorin e lindjes se Sheh Jonuz Shehut(Tatait) . Edhe pse me lot ne sy qe nuk do ju kem dot prane , dua te bej nje lajmerim per te gjithe besimtaret dhe miqte e zemres se babait tim :

Per shkak te ndodhise se fundit qe ka tmerruar Shqiperine dhe jo vetem …Koronavirus, nje virus jo i lehte per ne, festa e dates 25 Mars do te shtyhet per nje dite tjeter .

Nuk do deshiroja qe te festojme me frike ,as babai im nuk do t’a deshironte pasi jeni zemra dhe shpirti i teqese, prandaj deshiroj dhe uroj pafundesisht te jeni shendosh e mire.

Ne mesazhion e tij Arjan Shehu theson se Dita nuk eshte e caktuar akoma se kur do te zhvillohet festa ,por per momentin deshiroj te keni jete , te gezoni familjet tuaja dhe te beheni te forte.

Zoti ju bekofte kudo ku jeni ! Dite me te mira do te vijne . Perzemersisht teqja e sektit Helveti Dunavat.

What do you think?

Written by Admini

Nina Dhrami nga Palermo: ” Ndjehet Shume Reagimi i Njerezve, Femijet po Ndergjegjesohen dhe Ja si Veprojne…

Dropull/ Punohet me Urgjence per Dizinfektimin e Objekteve. Ja Kush e ka Radhen…