in

Luftëtari Teuta 0 me 0 – “Falet Kartoni i Kuq”! Ndeshja Vendimtare për të dyja Skuadrat

Luftëtari sot u përball me Teutën duke kërkuar biletën për arenën europiane, ndërsa Teuta kishte vetëm një objektiv, mbijetesën, prandaj në këtë takim donte vetëm fitore.

 

Në formacionet e hedhura në fushë nga minuta e parë, Lika ka hedhur Shkurtaj dhe Abazaj, të cilët ishin në dyshim për aktivizimin e tyre, ndërsa nuk ia ka dalë edhe në këtë takim, kapiteni Beqiri. I vetmi ndryshim nga Begeja, është vendosja e Alhassan në vendin e Lajthias.

 

Sektori përkatës në FSHF ka vendosur që në Gjirokastër të gjykojë Kridens Meta, me ndihmës Ergin Dodën dhe Redvan Shabën.

 

 

Pjesa e parë ka përfunduar me rezultatin 0-0, por 45 minutat e para kanë folur për vendasit. Shkurtaj ka humbur dy raste flagrante përballë Moçkës, ndërsa Bregu është ndalur vetëm nga traversa. Në minutën e fundit Xhekson ka dhuruar një top për Hilën brenda zonës, por ky i fundit nuk ka arritur ta shfrytëzojë.

 

73′ Arbitri Meta kursen kartonin e kuq për Shkallën si mbrojtësi i fundit, teksa dy futbollistë të Luftëtarit shkonin drejt portës kundërshtare.

 

Ndeshja mbyllet barazim 0 me 0!

What do you think?

Written by admin

Në Pashkë të Madhe, Vajzat dhe Nuset e Reja Stoliseshin me Veshjet e Nusërisë dhe…

Cilët ishin Prefektët e Gjirokastrës nga viti 1912 deri në vitin 1944!