in

Lajm i hidhur nga Gjirokastra/ Ndahet nga jeta njeriu i mire Agron Shameti

Kete lajm te hidhur e ka percjelle me dhimbje ne faqen e tij ne fb Thanas Llapa, bashkeshoqeruar me nje foto nga jeta e shkolles Asim Zeneli ku mes nxenesve te klases se tij eshte dhe Agron Shameti, qe me pas mbaroi shkollen e larte per mesuesi dhe fillimisht ka sherbyer ne shkolla te Veriut te Shqiperise.

” Një lajm te keq që më goditi keq mora tani nga një miku im. U nda nga ne shoku im i klases në gjimnaz e miku im Agron Shameti. Nuk më lejon pikëllimi të shkuaj më shumë. Lamtumirë i dashur Agron, për ne do të jesh i paharruar në zëmrat e mëndjet tona ,ashtu siç të njohëm të qeshur, të dashur , punëtor e të pa kursyer për shoqërinë,të guximshëm e energjik… (Pas Vasilit e Arqilesë , prof.Margos ishte radha jote……..)” shkruan me pikellim Thanas Llapa per ndarjen nga kjo jete te gjirokastritit te urte, mesuesit te palodhur qe do te mbetet gjithmone i kujtuar per familjen, komunitetin gjirokastrit e me gjere.

I paharruar kujtimi , ngushellime familjes, u prehte ne paqe shpirti i njeriut te mire Agron Shameti!

What do you think?

Written by admin

Gentian Mullaj nderohet me certifikaten per sherbime te dalluara

Jeta kulturore artistike ne gjimnazin Asim Zeneli te qytetit te Gjirokastres ( 5 foto)