in

Kjo eshte lulja magjike qe sheron zemrat e njerezve

Lulja zemerpikon ka formën e zemrës në pjesën e poshtme të së cilës varet një pikë loti. Kjo lule zemërthyer në fakt është më e komplikuar. Po ta shikosh nga afër do të shikosh që të gjitha këto lule formojnë një gjerdan zemrash që lotojnë.

Studimet tregojnë se ngrënia e kërcellit të lules së freskët ka një efekt euforik në tru dhe largon tensionin nervor. Ajo të mpin gjithë gojën dhe po të konsumohet me tepricë edhe kalon në nivele të dëmshme.

Çfarë nënkuptimi ka lulja zemërpikon?

Kjo lule e bukur ka disa kuptime të cilat do t’ju pëlqejnë shumë

Shprehjen e emocioneve në mënyrë më të hapur
Dashurinë pasionante mes dy njerëzve
Ajo nënkupton ndjeshmërinë dhe ngarkesën emocionale ndaj botës që të rrethon
Ndjenjë mirësie dhe dashurie pa kushte për gjithçka që ke në jetë
Lidhje të fortë që shkon përtej jetës dhe vdekjes

Prandaj nese dikush ju jep nje buqete ose i shihni ne nje kopesht e keni te qarte simboliken dhe domethenien e tyre.

What do you think?

Written by Admin

Shoqet e klasës sime! Sa shumë i dua, sa shumë më ka marrë malli!

“Ik more Vule Humbur” – Cfare ju shkon ne mendje kur degjoni kete shprehje?!