in

“Me kane lene pa mend o i hengshin qent..!” – Poeti Vrases Ritvan Zykaj Habit me Profilin e tij ne Facebook!

Pas ngjarjes qe i ka tmerruar te gjithe natyrshem te shkon mendja ta kerkosh ne facebook dhe aty profili i tij eshte akoma i hapur…

Pret te shikosh dicka qe lidhet me krimin makaber por jo, aty gjen vargje, gjen me shume nga jeta e perditshme e njerezve qe jetojne mes varferise dhe deshperimit.

Ne nuk arrijme dot ta cilesojme si te cmendur akoma. Ndoshta eshte me keq…

Ja cfare gjen ne profilin e ketij vrasesi qe nuk dime as cfare epiteti ti vendosim.

Ja na erdhi viti ri sa jam i tmerruar koker leku skam ne xhep un per te festuar sho njerzit andej kendej me gjela dhe pata un i shkreti pres ti vjell sapo te bjer nata te gjith njerzit te gezuar babagjyshin presin un mendoj vetem nje gje si do tja vjedh thesin…!

Poezi

O facebook more Luvgat…

-Po i ndan burrat ti nga grate.
-Cunat gocat rrine dite e nate.
-Per me bo icik gallat.
-Na bertet edhe komshija.
-Jepu like statuseve te mija.
-Edhe gjyshi 85 vjec.
-Ka ne profil foto me X5.
-Gjyshja sapo komentoi.
-Tgjith cunat i Terboi.
-Statuse statuse dit e nat.
-Nuk te len as pleqt rehat.
-Na thot plaka ik e Zhduku.
-Na ka mar mendjen FACEBOOKU

/

Kerkese me shkrim

Jam nje djale mendje-holle
pa diploma dhe pa shkolle
si militant i pashprese
sot po shkruaj nje ”Kerkese”
S’dua drita,s’dua uje por debate dhe rremuje
vdes per lajme dhe skandale
se jam djale me ideale
Nuk me duhet as Europa
se andej,nuk me vjen lopa
s’leviz lopa nga belaja sepse s’di gjuhe te huaja
Dy fjale sot per ju i kisha
rrofte Rama,rrofte Berisha
poshte drejtesia,integrimi
rrofte Meta dhe Lulezimi
Sot jetojme ne lumturi s’punoj une,s’punon ti
pensioniste rri rinija
gezohet kur punon partija
Kunguj ishim,kunguj mbetem
s’kishim mend,prap nuk i gjetem
politika trurin shkundi dhe kush pati,prap i humbi
Vidhni te dashur pushtetare
per ju lehim si zagare
ne asnjehere s’ju leme vetem
keshtu u preme,keshtu u qepem
Idealet si tradhetojme sic votonim,prap votojme
bar do hame,bar do pijme
kur te therrisni,prap do vijme
Ja mejdni,ja dhe ringu
poshte gjykata,poshte Vetingu
vetem na hidhni ndonje karamele dhe ne ju ndjekim si dele
1 orë · Zemra qe rreh lar…

 

Tuj ec rruges n’tortuar
Nje vajz bukur e kam par
Veshur bukur me fustan
Rrinte n’kembe ne nje dyqan
Iu afrova e shikova
Pse ish zbathur se kuptova
E fillova ti flas bukur
I them lule I them flutur
I them vajza me e bukur
Po ajo nuk po leviste
Rrinte drejt edhe nuk fliste
Shikoj shitsen qe shikonte
Me habi po me veshtronte
Me afrohet dhe me thot
Po eshte kukull o idiot….

/
Jam njeri i shqiperise.
Jam poet i dashurise.
Jam simbol i trimerise.
Jam 1 ngrenes i qershise.
Ma do zemra edhe veshka.
Me pelqen edhe pjeshka…

/

Gocat shqipetare.
Ta heqin trurin fare.
Jan si cokollata.
Te mira dhe te gjata.
Disa jan te hodha.
Te embla po si molla.
Jan si llokum.
Prandaj i dua shum.
Me kan len pa ment.
O.i henkshin qent…

What do you think?

Written by admin

9 Different Types Of Mushrooms and Their Uses Around The World

“Çmenduri apo Drogë?!” – Pranga për autorin e masakrës së Selenicës