in

Kalldrëmet e Gjirokastrës janë Vizituar Sot nga 200 Turistë me Motorë Vespa Nisur që nga Italia!

Një eveniment i pazakontë eshte zhvilluar sot ne Gjirokaster.

200 motora të Vespa Club kane vizituar  sot Gjirokastren me nje itinerar qe nisi nga Bari, Itali.

Ata kanë vizituar sot qytetin e gurtë duke pershkuar kalldremet e Gjirokastres dhe kudo jane mirepritur dhe pershendetur.

Gjithashtu Kryetarja e Bashkise Zamira Rami u ka uruar atyre mireseardhjen dhe ka postuar disa foto ne profilin e Fb duke shtuar:

Mikpritja ? është kulturë dhe kënaqësi ?. Gjirokastra çdo ditë e më shumë destinacion turistik ?? për të gjitha vendet e botës.

 

 

What do you think?

Written by admin

Alush Milori – Prijësi i Valles Labërishte, Bilbili i Progonatit!

What’s The Difference Between Whole Wheat And Whole Grain Bread