in

Jani Sevo, mesuesi i njohur tani dhe peshkatar

Ketej nga Pazari i Vjeter i Gjirokastres jo i Tiranes, kane shperthyer thashethemet, biseda peshkataresh qe gjuajne ne lumin Drino po pa rezultat.

Ndaj dhe ankohen se humbasin kohe e nuk fitojne gje dhe nga merzia dhe zilia kthehen tek gjuetia ne det e peshkatarit te lagjes Jani Sevo qe gjuan ne det te huaj, ne Amerike.

Dhe çudia me e madhe:

Ne grep dy peshq qe me pas e kane pare veten ne pjate.

Keta te lagjes vazhdojne nese i ka zene grepi ne nje kohe apo ka bere Jani ndonje loje si per qejf e per t`u dukur.

E duan nje shpjegim, o Jani,pa ne qe shkruajme te besojme po keta ngulin kembe se thone:

Nasiri qe ishte mbreti i kapjes se peshqeve me grep, nuk mbahet mend te kete kapur dy ne nje grep.

Pa na thuaj, c` ka ndodhur,  ndonje sekret peshkatari qe ketej nga lagjja nuk e dine?

 

What do you think?

Written by admin

Ndahet nga jeta edukatori dhe mesuesi gjirokastrit Tase Kano

Pushimet ne plazhin e Subashit/ Si e kujtoni udhetimin me autobusin fizarmonike?