in

Ja si do jete moti sot

Sipas Meteo Alb, masat ajrore me origjinë nga Afrika të cilat kanë prekur vendin tonë kanë sjellë mot të qëndrueshëm.

Edhe gjatë ditës së sotme parashikohet që në të gjithë vendin të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Ne zonat verilindore vranësirat do të sjellin reshje afat-shkurtëra.
Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë të larta në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga 15°C deri në 35°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperendimor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 ballë.

What do you think?

Written by Admini

Kujtesë/ Artistët e Popullit Sandër Prosi dhe Pirro Mani midis artisteve te teatrit profesionist”Zihni Sako”të Gjirokastrës

Shoferi Theodhori Ziko nga Sofratika e Dropullit që gëzonte dashurinë dhe respektin e udhëtarëve