in

Ja kush e ka Ditelindjen sot!

Urojme sot per Ditelindjen regjizorin e njohur Ilir Begaj.

Ta gezoje Ditelindjen me shendet e jete te gjate festofte dhe 100 vjetorin e lindjes!

Pasi mbaroi Institutin e Larte te Arteve dega drame dhe u diplomua aktor `71-74 Iliri filloi karrieren ne teatrin profesionist Zihni Sako te qytetit te Gjirokastres ku mbahet mend per disa role edhe kryesore.

Ne teatrin e Gjirokastres Iliri qendoroi afro 4 vjet dhe nisi pune regjizor ne RTSh ku kontriboi ne pergatitjen e Teatrit ne Ekran, regjine e 16 koncerteve te Vitit te Ri, pergatitjen dhe regjine e nje numri te madh emisionesh, dokumentare e filma siç mund te permendim filmin ne 6 seri “Agjentet e stines se madhe”.

Ka marre pjese gjithashtu ne filma artistike te Kinostudios Shqiperia e Re, ne pergatitjen e spektakleve si Sofra Tirana, Sofra Shkodrane, Sofra Dibrane etj.

Nga vitit 2017 eshte ne pension po jo i shkeputur nga aktivitetet.

I urojme jete te gjate e te lumtur!

What do you think?

Written by admin

Raimonda Lilo ta gezosh Ditelindjen,me shendet e lumturi festofsh dhe 100 vjetorin me familjen tende te dashur!

Lajm i hidhur nga Gjirokastra: Ndahet nga jeta Maksim Çarçani