in

Ja ku e Kaluan Diten e Tyre te 8 Marsit 20 Mesuese te Shkolles se Mesme ” Siri Shapllo” te Qytetit te Gjirokastres!

Per 20 mesuese te shkolles se mesme “Siri Shapllo” te qytetit te Gjirokastres dita e sotme, e 8 Marsit, sic na shkruan Leonora Nasto qe ne kete dite “ ndihemi me te respektuarat ne shoqeri” ishte e vecante dhe teper emocionuee.

Ato udhetuan me nje autobus qe ofrojne Agjensite Turistike per Malin e Zi dhe pikerisht ne qytetin e bukur dhe te vjeter te Ulqinit.
Vizita ketu dhe gjetke, ne cdo objekt historik dhe shetitjet ishin
mbreselenese qe mbeten ne kujtese.

Udhetimi kaloi me te papritura, shoqeri gazmore dhe pozitivitet.

U shoqerua edhe me vizita ne pallatin mbreteror te Kral Nikolles si dhe ne Ishullin e Shen Stefanit dhe Gjirin e Kotorit.

Bukuria e udhetimit shprehet edhe ne fytyrat e gezuara te mesueseve ne fotot qe percjellim.

 

 

 

 

 

 

 

 

What do you think?

Written by Admini

“Ju Lumtë Policëve të Vlorës!”- Lule, Kartolina dhe …me Rastin e 8 Marsit!

” Qesh pak, shiko nga unë!”- Fotografi në Shkallët e ish-Pallatit të Kulturës!