in

Ja cili eshte truku per te pasur gjithmone rroba te bardha

A e dinit se krahas larjes se rrobave me detergjent ne lavatrice, ju duhet edhe nje truk i thjeshte qe t’iu jape rrobave tuaja bardhesine e kerkuar.

Ju nevojitet

¼ filxhan me lëng limoni
1 filxhan me peroksid hidrogjeni
12 gota ujë

Udhezimet

Bashkoni ujin, lëngun e limonit, peroksidin në një enë dhe i përzieni.
Kalojeni lëngun në një shishe spray.
Për ta përdorur në lavatriçe shtoni 2 filxhanë nga ky lëng për çdo larje të rrobave.

Do te shihni qe rrobat tuaja do te keni bardhesine qe ju keni kerkuar.

What do you think?

Written by Admin

Sot Gjirokastra Festoi 80 Vjetorin e Lindjes te Banorit te Saj te Shquar Sotiraq Paskali!

Dhiple dhe Bakllava nga Dhoksati- Ja si i ka Përgatitur Lunxhotia Figali Vasili!