in

Shikoni me kujdes fotot, ja cfare ka bere rrufeja ne malin e Delvines

Shkarkimi i një rrufeje në malin e Delvinës ka qenë aq i fortë, sa ka djegur një sipërfaqe të madhe pyjore.

Banorët e zonës që kanë kapur pamjet thanë se si pasojë e rrufesë një sipërfaqe e konsiderueshme e pyllit mori flakë, por fatmirësisht filloi shiu dhe zjarri u shua.

Banorët e zonës kanë kapur momentin kur ra rrufeja si dhe pamjet e vendit të djegur.Sarandanews

What do you think?

Written by admin

Ja sa mire, femijet e lagjes 18 shtetori ne Gjirokaster se shpejti do kene nje kend te ri per te lojtur…

6 Gusht 2020, Sotira fshati i bukur i Dropullit te Siperm