in

Gjirokastra perkujton 5 Majin/ Flamur Golemi: Nderojmë veprën dhe kontributin e Dëshmorëve të Atdheut për liri dhe progres shoqëror

Sot ne Diten e 5 Majit, Diten e Deshmoreve, Kryetari i Bashkise se Gjirokastres, Flamur Golemi, pas ceremonise ne varrezat e deshmoreve te LANCL te Rrethit, vendosjes se kurorave ne kujtim dhe nderim te jetes dhe vepres se tyre, ne faqen e tij ne fb ka percjelle kete mesazh:

Përkujtojmë dhe nderojmë veprën dhe kontributin e Dëshmorëve të Atdheut për liri dhe progres shoqëror. Akti i tyre është lajtmotiv për zhvillimin dhe prosperitetin e vendit dhe integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Lavdi Dëshmorëve të Atdheut!

What do you think?

Written by admin

Me ke anetar te familjes çokitet vezen e kuqe te Pashkes?

Dikur Rostiçeri “Kurveleshi”, kujtime dhe gatime nga usta Jorgo Cile Muka