in

Receta per dreke, peshk me patate dhe zarzavate ne furre

Gatuani sot peshk me patate dhe zarzavate ne furre, sipas recetes te Alketa Hoxholli Kishta.

Receta:
Pastroni peshkun dhe grini:

5 speca
3 domate
1 qepe
2 thelpi hudher
2 patate
Majdanoz, piper te zi, rigon, vaj ulliri, kripe dhe limon.

Shtroni gjysmet e zarzavateve poshte peshkut dhe siper gjysmen tjeter te zarzavateve, patatet, kripe, vaj, erezat i mbuloni me uje.E piqni ne furre dhe pas pergatitkes do mbeteni te kenaqur kur te shijoni peshk me patate dhe zarzavate ne furre.

What do you think?

Written by admin

Manastiri i Ravenës 300m siper fshatit Goranxi

Ne keshtjellen e Gjirokastres,studiuesi i njohur Niko Kotherja me ekspozite”Çerçiz Topulli me thone…”