in

Flamur Golemi: Jemi duke punuar për një rrjet të ri muzeumesh në Gjirokastër

Flamur Golemi, Kryetar i Bashkise te qytetit te Gjirokastres, ne takimin me rastin e Dites Nderkombetare te Muzeve:

Në eventin e organizuar nga Drejtoria e Kulturës Kombëtare në Gjirokastër, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Muzeve. Vetë Gjirokastra është një muze i stërmadh për nga vlerat dhe trashëgimia kulturore që mbart si qytet i UNESCO-s. Për të pasuruar ofertën tonë turistike dhe për të vendosur një standard të ri në këto hapësira kaq shumë të domosdoshme për vizitorët, jemi duke punuar për një rrjet të ri muzeumesh në Gjirokastër. Shtëpia e Ismail Kadaresë, Muzeu Etnografik, Muzeu i Armëve, Muzeu i Burgut të Shtatë Penxhereve etj do të kenë një strukturë e pamje tjetër shume shpejt.

 

What do you think?

Written by admin

Ja se si te pergatisim ne tave me qumesht mishin e qengjit

Lajm i hidhur nga Amerika, ndahet nga jeta violinisti i njohur profesionist Polo Xhori