in

“Erdhi Aeroplani!” – Ne pritje te Ndihmave nga Kina me Avion…

Lajmi qe Kina solli ne Ballkan ndihma per Serbine e prekur nga koronavirusi na kujtoi shprehjen “Erdhi aeroplani!” qe njerezit e thone ne situata te veshtira si kjo qe po kalojme.

Pavaresisht se jemi te prekur nga virusi e nuk qeme te paret po perseri gezohemi se ndihma do vine, sic veproi organizata humanitare kineze “Mamoth Foundation” qe coi ne Serbi me avion privat 1 mijë kite testuese.

Ka nje lajm te mire per kete:

Ambasada e Kinës në Tiranë dhe Departamenti Ndërkombëtar i Kinës i ka dërguar një letër PS, si partia që ka fituar zgjedhjet dhe drejton vendin, ne te cilen shprehet mbështetja dhe gatishmëria e Kinës për të ndihmuar Shqipërinë në “luftën” me covid-19.

What do you think?

Written by Admini

Çdo Bëjmë Sot për Drekë ?! Unë Them Qollopitë me …

Rushen Golemi dhe Shenjteria e Bisturise se saj- Nga Gezim Bega