in

E Ka Thënë Arben Gjezua: Nuk ka Dimër në Gjirokastër Pa Pallto të Madhe dhe Pa Potina me Qafa, Përgatituni për Stinën e Re!

 

Kete shprehje e ka thene Arben Gjezua, kepucari i vetem ne Qafe te Pazarit, djali i Veizit, qe i ka ngjare ne zanat, ne dukje e ne etike.

E vendosem ne titull e perserisim: Nuk ka dimer ne Gjirokaster pa pallto te madhe dhe pa potina me qafa. Duket e vertete. Shkuan muaj dhe dimer nuk kemi patur,aq sa dhe nje dite bore nuk shijuam. Po mbyllet 10 diteshi i fundit i shkurtit dhe, sic thone plakat, shkurti shkurton udhet dhe marsi mbledh lekuret.

Ne kete situate mos u trembi nga ditet qe do vine me pas!

Arbeni, qe ne Palorto dhe ne Pazar i flasin shkurt Beni, vertete qe nuk eshte parashikues i motit, se c`do te ndodhe ne ditet ne vijim, po sipas tij dhe pervojes qe ka ne zanat, si kepucar, thote se kete vit, me dimer te bute, ndryshe nga dy vjet me pare, , nuk ka patur porosi per Kepuce te renda qe nuk i hane as guret dhe as majat e mademeve te Malit te Gjere.

Pergatituni per veshjet e reja te stines ne pritje , sigurisht pa u nxituar, po mire eshte qe edhe porosi te beni.

Arben Gjezua ju mirepret edhe me modele te reja jo vetem me rregullime te castit.
j

What do you think?

Written by Admini

Brez i Qëndisur me Ar Dhuratë Për Justin Godart dhe Çfarë Ka Thënë Ai për Çerçiz Topullin

Ja Disa nga Punonjësit e Elektrikut që Kanë Punuar Për Ndriçimin e Qytetit të Gjirokastrës!