in

E fundit/ Mbahet peng Aeroporti i Tiranes ne Rinas, Shqiptaret me placka ne duar!

Shqiptaret qe duan te fluturojne drejt vendeve te huaja si edhe ata qe vijne ne Shqiperi u jane anulluar fluturimet.

Shkak per kete gje jane bere pagat e punonjesve te aeroportit. Kontrolloret qe nuk kane marre pagat kane dale ne proteste dhe per kete jane bllokuar fluturimet.

Edhe pse vete Ministrja Balluku ka shkuar per te zhbllokuar situaten te pakten deri neser nuk do te kete fluturime ne kete aeroport si edhe nuk do te vijne vaksinat e planifikuara per sot.

Nderkohe qe Kryeministri Edi Rama thotë se kjo gjë nuk do të mbetet pa ndëshkim, shqiptaret do duhet te flene sot ne aeroport ose te kthehen ne shtepi.

What do you think?

Written by admin

E dhimbshme ajo qe ka ndodhur me 18 furrat e vjetra te Gjirokastres!

Emin Kokalari strehon kulishet e braktisur ne Gjirokaster, po sa te ndjeshem jemi ne ndaj kafsheve?!