in

E Diela Shqiptare e Ardit Gjebresë në një lagje të Tiranës, këngë, urime dhe një Arush i bukur dhuratë për Ditëlindjen e Fifit, këngëtares së famshme kosovare

Kenge dhe Urime!E Diela Shqiptare e Ardit Gjebrese ne natyre, ne nje lagje te Tiranes, edhe me kenge e urime per Ditelindjen e Fifit, kengetares se shquar kosovare Filloreta Raci.

Sot Ardit Gjebrea me ekipin e TV Klan te Dielen Shqiptare, ne kushtet e karantines, e transferoi spektaklin nga skena ne natyre, ne ambientet e nje lagjeje te thjeshte te Tiiranes.

Aktivitet mbreselenes, gjetje interesante, e pershtatur per nje veprimtari ne distance per t`u mbrojtur nga koronavirusi.

Spektaktore ne dritare, ne shkallet dhe ballkonet e pallateve.
E veçante e diela e sotme. Te tille e beri dhe bashkebisedimi i Gjebrese me kengetaren e famshme Fifi qe sot ne spektaklin ne natyre mori shume duartrokitje dhe urime edhe per Ditelindjen e saj.

Per te kjo ditelindje do mbetet e vecante per lulet dhe nje dhurate simbolike , nje Arush i bukur qe i dhuroi nje nga grate e lagjes per ditelindjen e saj dhe ne shenje  mirenjohjeje per kenget dhe kenaqesine qe u dha banoreve dhe jo vetem atyre, por mijera familjeve shqiptare e kosovare qe e ndoqen nga ekranet.

Gezuar Ditelindjen Fifi, Jete te Gjate e te Lumtur!

What do you think?

Written by Admini

Kujtesë/ Mësues të shkollës”Bajo Topulli” dhe “Naim Frashëri” të qytetit të Gjirokastrës

“Nuk Jeni Vetëm!” – At Thodhori Nikolla mes Lutjes jep këtë Mesazh Shpresëdhënës për të Gjithë!