in

Deputeti i Gjirokastres Bledi Çuçi do të jetë ministri i ri i Brendshëm

Deputeti i Gjirokastres Bledi Çuçi do të jetë ministri i ri i Brendshëm, ndërsa vendin e tij te Bujqësia do ta zejë Milva Ikonomi.

Kete vendimi  kryeministrit Edi Rama, e ka bere te ditur ne Twitter ku  shkruan:“Sot do të dërgoj për dekretim nga Presidenti, Bledi Çuçin si ministër të brendshëm dhe Milva Ikonomin si ministre bujqësie; dy bashkëpunëtorë të përkushtuar në çdo detyrë që kanë kryer këto vite, me integritet, profesionalizëm dhe kulturë qytetare e politike të padyshimtë”.

Kjo lëvizje në qeveri vjen pas dorëheqjes së ministrit Sandër Lleshaj.

What do you think?

Written by admin

Kur Golik Jaupi këndonte në fesitivalin e Gjirokastrës, gjëmonin bedenat e kalasë madhështore- Nga Naxhi KASORUHO

“Mos qofshin…”, proze e shkelqyer nga krijimtaria e shkrimtares disidente Musine Kokalari