in

Cilat grupe te tifozeve gjirokastrite kujtoni qe qendronin ne dy tribunat e Fushes se Vjeter

Ne Fushen e Vjeter te qytetit tone, Gjirokastres, kishte disa grupe tifozesh qe benin tifo ne te dy tribunat.

Tifozet me te forte qendronin bashke e prane mesit te tribunes qendrore, afer udheheqjes,si grupi ne kete foto.

Ne kete grup benin pjese edhe specialist te futbollit dhe ish lojtare te Luftetarit qe, ne dy tre radhe te rezervuara bashkonin thirrjet e gezuara kur Luftetari fitonte ne fushen e vete.

Po e verteta eshte se ishin me te permbajtur nga tifozet e tjere qe kishin dhe nofken te “fortet e lagjes”apo te “fortet e qytetit”.

FJALE DHE NDJENJA TE MIRA DESHIROJME TE PERCJELLIM PER SECILIN NE FOTO SE JANE TE NJOHUR PER PROFESIONET DHE VEPRIMTARITE QE KANE KRYER NE SHERBIM TE QYTETIT E VECANERISHT PER ZHVILLIMIN E SPORTEVE, PER TA PARE MBI TE GJITHA SKUADREN E TYRE TE ZEMRES LUFTETARIN GJITHMONE NE KATEGORINE E PARE.

What do you think?

Written by admin

90 vjecari Selam Bizhga nga Kaparjeli,40 vjet ne komunale nderoi 14 drejtore qe dashurine per Gjirokastren e shpreh edhe me vargje

Sot urojme per Ditelindjen Kristo Stojen, specialistin e njohur te luleve qe shkruan vjersha dhe boton libra per Gjirokastren