in

“Bota është Mace”, dhe ajo luan me Australinë! Ja kush e hedh poshtë teorinë që bota është e sheshtë…

Për vite me rradhë njerëzimi ka besuar se bota është e sheshtë… Pitagora dhe Aristoteli arritën në përfundimin dhe propozuan idenë që bota është sferike.

 

Mirëpo, ja diçka që do ju heqë trurin…

 

Bëhuni gati të shikoni botë ashtu siç nuk e keni parë kurrë më parë:

 

Është një Mace!

 

Bota ka formën e një Mace që luan me një Top!

 

Ok, bëhet fjalë për kontinentet, por prapë, shikoni faktin:

 

 

Rusia dhe Kina janë koka, Asia juglindore eshte nje kembe, Afrika eshte nje kembe tjeter, Amerika jugore eshte kemba e trete, dhe Alaska dhe Kanadaja jane bishti. Australia eshte topi me te cilen ajo luan.

 

Të na falë Zelanda e Re, Japonia, dhe Madagaskari qe nuk janë përfshirë!

 

E vetreta eshte qe keto gjera duhet patjeter ti mesojme edhe ne shkolle.

Me vertet! Çfare kuptimi mund te kete? A eshte thjesht nje metaforë?!

 

A mos jemi ne te gjithe te qeverisur nga macet? A eshte kjo menyra e tyre qe te na e tregojne?

Ne mund te mos e mesojme asnje here te verteten, por ne padyshim nuk mund te mos e shohim ate.

 

What do you think?

Written by admin

Ngrin Lumi i New York-ut – Pamjet të Lënë me Gojëhapur!

“Stop Ndërhyrjeve” – Modelja e Njohur ua Mbyll Gojën të Gjithëve dhe Sensibilizon Femrat Kudo në Botë!