in

Florend Kalivopulli:Boksieri Shqiptar Krenar Zeneli Fiton Ndeshjen në Londër, Nesër Radha e Rexhildos, Vellait të Tij për të Fituar

Ne Londer eshte duke u zhvilluar Kampionati Evropian i Boksit i vlefshem per kualifikuese ne Lojrat Olimpike Tokyo 2020.

Ne njoftimin qe ka percjelle ne faqen e tij ne fb Presidenti i Federates Shqiptare te Boksit Florend Kalivopulli, shkruan se , megjithe problematiken e pafund ne FSHB dhe situates tejet te renduar nga Covid 19, boksieret Shqiptare, vellezerit Zeneli, me kemenguljen dhe iniciativen e tyre personale ndodhen ne Londer per te marre pjese ne Kampionatin Europian te Boksit i vlefshem per Kualifikuese ne Lojrat Olimpike Tokyo 2020.

Sot Krenar Zeneli ishte i denuar per te fituar me patjeter.
Para pak minutash ai kreu me sukses detyren e tije.
Fitoi.

Neser rradha e Rexhildo Zenelit, shkruan Florend Kalivopulli per rezultatin e rendesishem te arritur nga boksieri shqiptar.

What do you think?

Written by Admini

Koronavirusi prek Amerikën – Ja si e Përjeton Gjirokastriti Elton Guri që banon në Virginia

Ja Si Duhet të Veproni kur Telefoni Shërbimit të Urgjencës Eshtë i Zënë!