in

Ambasadorja Yuri Kim vizitoi sot qytetin e Gjirokastres

Ambasadorja Yuri Kim vizitoi sot qytetin e Gjirokastres.

Ne viziten e saj te parë zyrtare në qytetin e gurtë, ambasadorja Yuri Kim , shoqerohej nga Kryetari i Bashkise Flamur Golemi i cili,ne faqen e tij ne fb vec te tjerave ka shkruar:

“Shumë i lumtur të prisja sot në Gjirokastër, Shkëlqesinë e saj, Ambasadoren Yuri Kim. Ishte vizita e saj e parë zyrtare në qytetin e gurtë. I tregova disa prej atraksioneve të qytetit, si dhe biseduam gjatë për perspektivën e Gjirokastrës, qytet që ajo e njihte shumë mirë prej Ismail Kadaresë, e njihte si pjesë e UNESCO-së, por edhe si një destinacion turistik i pashmangshëm në jug të vendit. Çdo diplomat që ka ardhur në Gjirokastër ka mbetur i mrekulluar dhe është rikthyer plot herë të tjera këtu. Me siguri kjo ka për të ndodhur edhe me zonjën Yuri Kim”.

What do you think?

Written by admin

Ne lagjen Pazar i Vjeter ne Gjirokaster, me biçikleten e Gavril Paparizos dhe Kosta Kurunit, xhiro “pa leke” ne sheshin e Miitropolise

Promovohet libri i ri i autorit Naxhi Kasoruho ” Gjirokastra -Universi i gurte”