Lajm i mire per fermeret shqiptare

Kete lajm te mire e ka percjelle smbasadori i BE Luigi Soreka përmes një postimi në rrjete sociale.

Ai shkruan se BE vazhdon të mbështesë fermerët shqiptarë dhe se ata deri ne vitin 2025 do te eksportojnë produktet e tyre në BE pa taksa doganore.

Ne postim vec te tjerave ambasadori Soreka shkruan:

“Një tjetër ndihmë konkrete nga BE për fermerët shqiptarë. Shumë prej tyre tashmë janë duke eksportuar produkte sipas standardeve të Bashkimit Evropian, falë edhe #IPARD. Të lumtur të shohim produktet e tyre “Made in Albania” të disponueshëm në tregjet evropiane! Be është këtu për t’ju mbështetur”..