Lajm i hidhur nga Gjirokastra/ Ndahet nga jeta njeriu i mire Agron Shameti

Kete lajm te hidhur e ka percjelle me dhimbje ne faqen e tij ne fb Thanas Llapa, bashkeshoqeruar me nje foto nga jeta e shkolles Asim Zeneli ku mes nxenesve te klases se tij eshte dhe Agron Shameti, qe me pas mbaroi shkollen e larte per mesuesi dhe fillimisht ka sherbyer ne shkolla te Veriut te Shqiperise.

” Një lajm te keq që më goditi keq mora tani nga një miku im. U nda nga ne shoku im i klases në gjimnaz e miku im Agron Shameti. Nuk më lejon pikëllimi të shkuaj më shumë. Lamtumirë i dashur Agron, për ne do të jesh i paharruar në zëmrat e mëndjet tona ,ashtu siç të njohëm të qeshur, të dashur , punëtor e të pa kursyer për shoqërinë,të guximshëm e energjik… (Pas Vasilit e Arqilesë , prof.Margos ishte radha jote……..)” shkruan me pikellim Thanas Llapa per ndarjen nga kjo jete te gjirokastritit te urte, mesuesit te palodhur qe do te mbetet gjithmone i kujtuar per familjen, komunitetin gjirokastrit e me gjere.

I paharruar kujtimi , ngushellime familjes, u prehte ne paqe shpirti i njeriut te mire Agron Shameti!