"Erdhi Aeroplani!" - Ne pritje te Ndihmave nga Kina me Avion...

Lajmi qe Kina solli ne Ballkan ndihma per Serbine e prekur nga koronavirusi na kujtoi shprehjen “Erdhi aeroplani!” qe njerezit e thone ne situata te veshtira si kjo qe po kalojme.

Pavaresisht se jemi te prekur nga virusi e nuk qeme te paret po perseri gezohemi se ndihma do vine, sic veproi organizata humanitare kineze “Mamoth Foundation” qe coi ne Serbi me avion privat 1 mijë kite testuese.

Ka nje lajm te mire per kete:

Ambasada e Kinës në Tiranë dhe Departamenti Ndërkombëtar i Kinës i ka dërguar një letër PS, si partia që ka fituar zgjedhjet dhe drejton vendin, ne te cilen shprehet mbështetja dhe gatishmëria e Kinës për të ndihmuar Shqipërinë në “luftën” me covid-19.