in

Sot ka Ditëlindjen Lili Zekaj

Lili Zekaj qe sot e urojme per Ditelindjen eshte kafexhiu qe pas vitit 1990, ne lokalin ne krye te lagjes 18 shtatori tek rreth rrotullimi vendosi nje faqe me libra, nje praktike jo e njohur ne Gjirokaster.

This image has an empty alt attribute; its file name is 81391419_558386135016962_8633832799897387008_n.jpg

Ne kolltuqe te rehatshme pihej kafe e freskuese edhe ne shoqerine e librit jo vetem nga dashamiresit por dhe ndonje qe i shfletonte per te pare se “c`kishin brenda”.

Kjo qe beri Lili ishte dhe publicitet per krijimtarine e shkrimtareve te qytetit librat e te cileve perbenin shumicen ne radhen e rafteve,

Nje shembull i tille nuk u ndoq me pas nga te tjere dhe sot Gjirokastra nuk ka nje kafe- biblioteke ku te shijohet nje kafe apo nje pije ne shoqerine e librit, sikunder ka te tilla disa ne Tirane e gjetke.

Ne lokake me kafe, pije dhe libra eshte vertete kenaqesi!

Lili, ta festosh 60 vjetorin, te behesh 100 e me shume vjec, me shendet e lumturi ne familje!

What do you think?

Written by admin

Embëlsohuni me Tollumba, i bëni dot si ato të punishtes të Pazarit të Gjirokastrës?

Doktor Tritan Kalo:Do të aplikoj mënyrat e trajtimit sipas aftësisë dhe gjykimit , në të mirë të pacientëve të mij, duke i mbrojtur ata nga dëmtimet dhe padrejtësitë”…