in

“Topi i Artë i Takon Messit!” – Ronaldo i Habit të Gjithë me Vendimin tejet Emocional!

Portugezi, pas ndeshjes klasike, ka thënë për France Football se ai nuk e meriton trofeun dhe se është e drejtë që fituesi të jetë Messi!

 

Cristiano Ronaldo përfundoi klasiken kundër Barcelones shumë i prekur. Sapo loja mbaroi, ai paralajmëroi shokët e tij se ai nuk e meritonte Topin e Artë dhe se donte ta kthente atë. Shokët në dhomën e veshjes e ndaluan dhe u përpoqën ta bënin atë të kuptonte se ishte një vendim i nxituar dhe se ai duhet ta mendonte më mirë.

 

 

Por pas kalimit të Krishtlindjeve me familjen e tij, Cristiano riafirmon vendimin e tij dhe tashmë ka kontaktuar drejtorin e France Futboll për ta informuar atë se ai do e kthejë Topin e Artë që i është dhënë atij pak ditë më parë.

 

Të rikthehet përsëri para Barçës dhe të kapërcehet edhe një herë nga Leo Messi, e bëri atë të shohë se ai nuk ishte i denjë për këtë çmim.

 

“Unë nxitova të them se unë jam më i miri në histori, i gjithë planeti ka dëshmuar edhe një herë se më i miri është Messi, gjëja më e drejtë është që unë të kthehej topin, nuk e meritoj”, deklaroi Cristiano te drejtori i Francës Futboll, i cili kurrë nuk kishte dëgjuar diçka të tillë.

 

Edhe pse familja e tij ose shoku i tij i ngushtë Badr Hari i kanë kërkuar atij që të rishqyrtojë pozitën e tij, nuk ka kthim prapa dhe Cristiano tashmë e ka kthyer topin e tij të pestë të Artë. Tani mbetet për t’u parë se çfarë do të vendosë France Futboll nëse do të lërë edicionin 2017 të trofeut të lirë ose t’i jepet Leo Messit, i cili ishte i dyti në votim. Me sa duket, dëshira e Cristiano Ronaldos është se çmimi është për Argjentinasin, i cili do të shtojë trofeun e tij të gjashtë në këtë mënyrë.

 

What do you think?

Written by admin

Si e festonte Vitin e Ri Kamber Dudumi, me dy gota uji me raki, mish te pjekur e kokë qengji që ia dërgonte dhoro kasapi Çano Kadëna!

Akrobati Ekuilibrist Ali Xhixha! Mbi tel në Kalanë e Gjirokastrës therrte një dash! Me biçikletë luante shfaqjen “Romeo e Zhuljeta”