in

Sot Urojmë Për Ditëlindjen, Jetë të Gjatë e të Lumtur, At Thodhori Nikollën!

Sot Urojme Per Ditelindjen At Thodhori Nikollen !

Erdhi dhe Dita qe ne t`i Urojme Ditelindjen At Thodhori Nikolles, Njeriut te Zotit qe cdo dite na ka thene Miremengjesi dhe na ka bekuar per shendet, gezime e paqe.
I themi Faleminderit dhe i Urojme Jete te Gjate e te Lumtur!

At Thodhori Nikolla ka dhe nje faqe ne Fb dhe urime na ka percjelle edhe ne dite te shenuara fetare, mesazhe paqeje, mirekuptimi e vellazerimi mes nesh.

Sot ne Diten e Tij te Lindjes kujtojme disa :

6 Janari është dita e ujit të bekuar ku në këtë ditë është pagëzuar Krishti ! “Bekimi i Zotit është përherë një udhë ndritëse për mbarë njerëzimin” ! Gëzuar ditën e ujit të bekuar!”

Gèzuar Vitin e Ri 2020 !Me kurajo , shpresè dhe besim tek Zoti ta bèjmè 2020- tèn mè tè bukur , mè tè gèzuar , mè tè suksesshèm
Shèndet e mbarèsi miqtè e mi !

28 Dhjetor 2019:Pèrshèndetje miqèsia !
Uroj dhe lutem pèr tè gjithè ju qè tè kaloni nje fundjavè dhe fundvit tè paqte, tè bekuar e tè gèzuar miq tè dashur e tè respektuar !

…Ju pèrshèndes dhe uroj pèr tè gjithè ju miq tè nderuar e tè respektuar tè kudo ndodhur KRISHTLINDJE tè Gèzuara dhe Vit tè Ri tè bekuar tè mbarè e tè begatè! Amin !

At Thodhori Nikolla eshte i perkushtuar ne misionin e tij. Gjithmone prane besimtareve ne dite gezimesh si ne raste pagezime te femijeve. Ndihet njelloj si te tjeret i gezuar qe bekon femijet te rriten te shendetshem dhe te lumtur ne jete.


At Thodhori Nikolla eshte njeri shoqeror, miqesor, i komunikushem dhe i dashur me te gjithe.

Ka dhe shpirt poeti. Shkruan poezi, ka botuar edhe libra.
Pleqèri ,
s’tè afron njeri !
Por, ti prap vjen ,
nuk zè pritè ,
por miqèsisht mè “pèrqafon”
pak nga pak çdo ditè …Th. N.

At Thodhori Nikolla qe sot ka ditelindjen merr nga te gjithe besimtaret urime dhe percjelle me fjalen e tij dashuri, miqesi dhe vellazerim.

Gezuar At Thodhori Nikolla! Jete te Gjate e te Lumtur!

What do you think?

Written by Admini

Nje Foto Fantastike. Na e Dergoi Petro Nini Palokastra!

Coronavirus Mberthen Italine, Shqiperia me Doren ne Ballë, Me Syte nga Zoti!