in

Shefi i Kuzhinës Vlonjate Aldo Mehmeti tek RUDINA në TV Klan: “Të Shprehemi me Pjata me Shije Tradicionale dhe Të Reja Siç Eshtë “Harapashi i Gjeneratës së Re”!

 

Aldo Mehmeti ishte sot pasdite i ftuar tek RUDINA ne TV Klan ku foli per Kuzhinen Vlonjate duke vleresuar llojshmerine dhe cilesine e pjatave tradicionale dhe te reja, disa fryt i punes se tij krijuese.


Ai tregoi perberesit dhe menyren e pergatitjes se Harapashit, gatim i vjeter i Krahines se Laberise duke shtuar se ky lloj gatimi me miell misri pergatitet jo vetem me te brendshme dhe mish por edhe me fruta deti, vecanerisht me sepje qe nuk ka hala në trupin e saj dhe qe ka shumë vlera pasi është e pasur me proteina.

Ne restorantin ku Ai sherben dhe drejton me profesionalizem dhe cilesi te larte ne pergatitjen e ushqimeve, Harapashi me sepje, i pergatitur dhe i quajtur nga vete Ai “ Harapash i gjenerates se re” eshte nje nga gatimet me te kerkuara nga turistet vendas dhe ata te huaj qe vizitojne Vloren.

What do you think?

Written by Admini

Foto e rrallë/ Këngëtarja e Njohur Luçie Miloti me Artistin e Popullit Naim Frashëri

Cirk, Humor dhe Muzike-Si Priteshin Premierat e Estradës Profesioniste nga Artdashësit në Gjirokaster, Sarandë dhe Tiranë!?