in

Premio për “kokën” e të Kuqve – Luftëtari e Partizani nesër një hap drejt Kupave të Europës!

Neser zhvillohet një sfidë shumë e rëndësishme në lidhje me objektivin e Kupave të Europës. Partizani pret Luftëtarin, që ka surprizuar te gjithe dhe gjendet në vend të 4-t aktualisht.

 

Nga Kupa e Shqipërisë të dyja skuadrat janë eliminuar, prandaj kampionati është e vetmja mundësi për të shkuar në Europë.

 

 

Trajneri Klevis Dalipi, i cili ka marrë drejtimin e ekipit pas largimit të Starovës, synon vetëm fitoren dhe ngjitjen e të kuqve drejt vendeve të kreut.

 

A do të marrin të kuqtë hak të shtunën? Lidhur me humbjen turpëruese të fazës së dytë, kur pësuan 5 gola në Gjirokastër.

 

Ndersa Luftëtari është ekipi i momentit, nuk ka diskutim. Fitorja me Kamzën, e dyta radhazi pas asaj në Vlorë me Flamurtarin, e ngjiti ekipin e trajnerit Lika në vend të 4-t, që do të thotë se shanset e Europës janë të mëdha dhe tani gjithçka e kanë në dorë vetë gjirokastritët.

 

“Gjirokastra Online” mëson se futbollistët e Luftëtarit do të shpërblehen për dy fitoret e fundit, gjithashtu mësohet se për një fitore të mundshme me Partizanin, lojtarët e Luftëtarit do të kenë një premio të veçantë.

 

What do you think?

Written by admin

Karkanaqet janë Gati – Veç Formës Tradicionale, Ja çfarë Figurash mund të Realizoni me Brumin!

Libër me Vlerë për Prefekturën e Gjirokastrës! Historia, Emrat, dhe Kontributi i Tyre në Ngjarjet Historike!