in

Nuk ndalet Shqiponja – Shkodran Mustafi feston si Xhaka dhe Shaqiri. Plaçin ata që kanë inat…

Shkodran Mustafi mund të gjobitet nga FA për festimin me duart si shqiponje dy krenare konsideruar si “gjest politik me duart”

Shkodran Mustafi mund të gjobitet nga FA për festimin e golave ​​të tij pasi Arsenali hapi rezultatin kundër Cardiff City të dielën.

Mustafi i vuri dy duart dhe gishtat me shqiponjën me dy kokë, e cila është e pranishme në flamurin kombëtar të Shqipërisë.

Kremtimi i ngjashem sipas gazetave te huaja u pa dhe gjatë Kupës së Botës, kur të dy Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bënë gjestin me duart e tyre kur shënuan për Zvicrën kundër Serbisë.

Dyshja, të cilët janë të dy shqiptarë etnikë nga Kosova, i shpëtuan ndalimeve gjatë finaleve në Rusi, por të dy u denuan me gjoba.

Mustafi, i cili ka lindur në Gjermani nga një familje shqiptare nga Maqedonia, bëri gjestin me duart e tij si Xhaka, kur ai shënoi të dielën.

Mustafi tani mund të përballet me dënimin – në formën e një gjobe – nëse FA e konsideron festën e tij si një shfaqje të simbolizmit politik.

What do you think?

Written by admin

Intervista e mjekes Vjollca Koko, Kryetare e Shoqatës së Invalidëve “Para dhe Tetraplegjikë”, e zgjedhur Kryetare e Këshillit Bashkiak në Gjirokastër, dhene për pozitivi.org

Fresh Green Salad With Peaches & Tomatoes