in

Luftëtari – Vllaznia Përfundon pa Gola, në një Ndeshje të Qullët, me Topa që ngecin në Ujë!

Ka perfunduar pa gola në Gjirokastër ndeshja mes Luftëtarit dhe Vllaznisë, ku duhet thënë se kushtet atmosferike në këtë qytet ishin shume të vështira.

 

Trajneri Hasan Lika ka vendosur të hedhë në fushë nga minuta e parë brazilianin Aurelio, por edhe kapiteni Beqiri nuk ia ka dalë dhe vendin e tij e ka marrë i riu Demo.

 

Trajenri Gjoka nga ana tjetër ka vendosur të luajë me të njëjtin formacion si me Teutën.

 

Ishte një ndeshje ku Luftëtari krijoi më shumë raste, sidomos me Abazajn, i cili gaboi disa herë para portierit Sherri. Edhe Vllaznia ka rrezikuar me Sukajn, por edhe ajo pa shënuar.

 

Barazimi ka kënaqur më shumë Vllazninë!

 

 

 

 

What do you think?

Written by admin

“Epigramet e Nuriut” – Tek ky Libër, Miku im, Veten Sheh si në Pasqyrë!!!

ASTRIT BILICA – Pastiçieri i Famshëm i Hotel Turizmit i Specializuar në Leningrad, Ëmbëlsirat e të cilit i Pëlqente edhe Enver Hoxha kur vinte në Gjirokastër!