in

LUFTËTARI BËN HISTORINË – NGA SOT SKUADRA GJIROKASTRITE NË LIGËN E EUROPËS!!

Luftëtari ka arritur te fitoje me rezultatin 1-2 me Lushnjen në transfertë duke vulosur kështu vendin e tretë dhe perfundimisht pjesëmarrjen në Ligën e Europës.

Kjo eshte nje ngjarje historike per Luftetarin qe ndodh për herë të parë në klubin gjirokastrit.

Me një autogol te Alushit dhe golin e Shkurtaj skuadra bluzi tashme fillon nje kapitull te ri.

URIME LUFTETARI! ?

What do you think?

Written by admin

Kur “Spartaku” i Delvinës Luante me “Shqiponjën” e Gjirokastrës!

Nazmi Vehbiu – Burri i Mirë i Lagjes Pllakë që i Bënte “Lekët Gazeta”!