in

Ja kush e ka ditelindjen sot?

Sot fb na kujtoi Ditelindjen e Ilirjanit, e urojme per kete dite te shenuar,te kete shendet, gezime e jete te gjate!

Ilirjani( Lilua) siç i flasin shkurt, eshte ai djali i lagjes Punetore qe, ndryshe nga shoket, ne lojrat dhe ne shkolle, shfaqej i qete dhe i menduar, cilesi qe i percolli edhe ne rritje, ne moshe qe eshte sot dhe qe tani gezon dhe emrin e biznesmenit te paisjeve te ndryshme te nderrimit per automjetet.

Kete e ka arritur me pune dhe vetem me pune, me mendim krijues dhe praktike, se Ilirjanit i zene duart per pune mekanike, njeh ne detaje dhe cdo pjese nderrimi qe ka lidhje me mjetet e tjera.

Ai eshte nga te paret ne Gjirokaster qe mbeshteti nje program per “sistemimin” e te dhenave perr mallin ne magazine, per cdo pjese te dinte vendin dhe sasine, t`i bente llogarite jo me mendje por ne kompjuter per t`iu pergjigjur shpejte kerkesave te bleresve duke kursyer kohe per vete dhe per te tjeret.

Ilirjan Rapo, Gezuar Ditelindjen, me Shendet e Jete te gjate!

What do you think?

Written by admin

Ju pelqen kjo bakllava dhe nese po, tregoni dhe eksperiencen tuaj!

Sot mbushen 3 vjet qe na mungon mesuesi dhe gazetari i njohur gjirokastrit Luan Fino