in

” Dalim Një Xhiro nga NënKalaja, Sot Eshtë Kohë e Mirë!”

Kohe me diell, kohe e ngrohte, ndryshe nga ca dite me pare qe Gjirokastra dhe krahinat u mbuluan nga shiu dhe u  “zgjuan” dhe prrenjte, doli nga “ vendi” edhe Viroi.

Po sot eshte dite e mire “per t`u ngrohur ne diell”  dhe te levizesh. Nje shetitje nga nenkalaja te çlodh, te freskon syte, te liron gjymtyret, te ben te meditosh.

Ulu dhe tek stolat dhe sodit pamjen e Pazarit, lagjen Palorto, Malin e Gjere, hapesirat e pafund..

Nese je ne Gjirokaster nxito, nese je larg  shetit me syte e mendjes dhe me kujtime, edhe duke pare keto foto te mrekullueshme te pejsazhit te nenkalse ..

Nisi kujtimet si ka qene dikur kjo rruge dhe vazhdo  shetitjen, edhe udhetimin drejt vendilindjes…

.

What do you think?

Written by Admini

“ Ja Bëri Mëndjen Fiu”, “ E ka Mbidhur në Kuti”- Shprehje të Vjetra nga e Folura e Gjirokastrës

Masa të Forta Deri në 3 Prill, Personat që Hyjnë në Shqipëri të Plotësojnë Skendën e Vetëdeklarimit dhe të Vetëkarantinohen…